Wat te doen met de spaartax (XV)
Nieuws - 7 november 2022

Wat te doen met de spaartax (XV)

In ons bericht van 17 oktober (zie: HIER) hebben we gemeld dat onze beroepsorganisatie een model verzoek om ambtshalve vermindering Box 3 aan het ontwikkelen is.

Inmiddels is dit bezwaar beschikbaar en wel HIER. Dit model kan gebruikt worden voor verzoeken om ambtshalve vermindering van box 3 voor niet-bezwaarmakers voor de belastingjaren 2017-2020. Het gaat om situaties dat er niet (tijdig) bezwaar is aangetekend tegen een definitieve belastingaanslag. Het betreft dus belastingaanslagen die op de datum van het zogenoemde kerstarrest, 24 december 2021, onherroepelijk vaststonden. Hoewel dit model met de uiterste zorg is samengesteld, is de proceskans op succes van deze verzoeken voor niet-bezwaarmakers ongewis.

Het RB is samen met de koepelorganisaties NBA, NOB, NOAB en SRA, de Bond voor Belastingbetalers en de Consumentenbond in overleg met het ministerie van Financiën om het indienen van een verzoek om ambtshalve vermindering box 3 voor niet bezwaarmakers te stroomlijnen. Uit dat overleg is vrijdag 4 november uitgekomen dat niet-bezwaarmakers box 3 geen verzoek om ambtshalve vermindering hoeven in te dienen voor de jaren 2017-2020. Staatssecretaris Van Rij heeft in een brief aan de Tweede Kamer de toezegging gedaan dat iedereen kan meedoen aan de nog op te starten proefprocedures. Deze proefprocedures zijn gericht op de vraag of niet-bezwaarmakers ook toegang moeten krijgen voor rechtsherstel box 3.

Dit betekent concreet dat er geen verzoekschriften om ambtshalve vermindering box 3 bij de Belastingdienst ingediend hoeven te worden. Voor het persbericht hieromtrent klik HIER.